Як визначити вартість поштової марки

Багато людей, особливо колекціонери-філателісти, приходять в стан невимовного захвату і азарту при вигляді рідкісної або незвичайної марки. Проте, визначення вартості марки залежить далеко не від її дизайну. Наступні кроки, описані в статті, допоможуть вам дізнатися критерії оцінювання марок і ті чинники, які впливають на їх унікальність

Фактори, що визначають цінність марки

Метод №1

Крок 1

Зверніть увагу на вік марки

На відміну від монет на марках, частіше за все, не вказана дата виготовлення, тому дізнатися їх вік набагато складніше.

Не измененно: У деяких випадках вік марки можна визначити виходячи з дизайну і малюнка зображеного на ній. Наприклад, якщо марка була випущена на честь якогось історичної події. Не измененно: У деяких випадках вік марки можна визначити виходячи з дизайну і малюнка зображеного на ній. Наприклад, якщо марка була випущена на честь якогось історичної події.

Більш старі марки, зроблені з інших сортів паперу, ніж сучасні.

Не измененно: Марки використовувалися для різних цілей. Наприклад, марки морської пошти мають свою історію, а значить, відстежити їх вік (знаючи історію) буде легше. Не измененно: Марки використовувалися для різних цілей. Наприклад, марки морської пошти мають свою історію, а значить, відстежити їх вік (знаючи історію) буде легше.

Крок 2

Дізнайтеся місто, в якому була випущена марка

Історія країни і її місце в світі, можуть впливати на цінність марки. Кожна країна випускає марки на своїй мові. Це може бути просто іноземну мову, або навіть не латинський алфавіт. Якщо вам попалася марка чужою мовою, ви можете скористатися онлайн перекладачем і таким чином визначити країну, де вона була випущена.

Крок 3

Зверніть увагу на те, наскільки добре малюнок на марці вирівнюється до центру

Важливий не сам малюнок, а його положення на полотні марки. Визначити, наскільки добре центрується зображення, можна перевернувши марку догори дном і подивившись на неї таким чином.

Крок 4

Зверніть увагу на марочну наклейку

У старих поштових марок вони, швидше за все, вже відсутні, якщо марка була приклеєна до конверту або листівці. Сама по собі марочна наклейка — це тонка смужка гумованою паперу, за допомогою якої марку приклеювали до поверхні конверта, або вклеювали в альбом. Стан цієї наклейки також має вплив на якість марки.

 • Філателісти найбільше цінують м’ятну гумоване наклейку (навіть більше, ніж курці м’ятну жувальну гумку).
 • Найбільше цінується рівномірний розподіл клейкої речовини по всій поверхні марки.
 • Старі альбоми, сторінки яких скріплені петлями, також знижують вартість марок.

Крок 5

Подивіться на перфорацію (зубцівку)

Перфорацію наносили на лист поштових марок для того, щоб полегшити їх відділення одної від іншої. Старі марки друкували з маленькими круглими отворами по краю полотна марки. Розмір їх має бути визначений за допомогою спеціальної лінійки — зубцеміра, а самі отвори повинні бути чітко і акуратно вирізані.

Крок 6

Зверніть увагу на погашення (або його відсутність) на полотні марки

Занадто помітне погашення може значно зменшити цінність марки. Тому кращі марки, на яких воно відсутнє, або ж знаки його освітлені і не втручаються в дизайн полотна.

Крок 7

Визначте унікальність марки

Рідкість марки залежить від того, яким тиражем вона була випущена і скільки копій ще збереглося. Як правило, марки, випущені протягом останніх 60 років, особливої цінності не мають, бо багато з них виходили накладом понад 150 мільйонів. Не измененно: Крок 7

Визначте унікальність марки

Рідкість марки залежить від того, яким тиражем вона була випущена і скільки копій ще збереглося. Як правило, марки, випущені протягом останніх 60 років, особливої цінності не мають, бо багато з них виходили накладом понад 150 мільйонів.

 • Особливо цінуються серед філателістів так звані «браковані» марки. Це ті марки, які уникли відсіву і не були вилучені у зв’язку з помилками друку, наприклад, марки з перевернутим малюнком.

Крок 8

Оцініть стан марки

Всі перераховані вище фактори допоможуть вам визначити стан марки, який може бути виражено двома способами:

 • Якість марки визначається 3-ма основними показниками: вигляд, наявність браку або дефектів. Неправильний друк може пошкодити полотно марки дрібними складками в кутку. Найбільшим недоліком вважається наявність на марці великих складок, проколів, потертостей або плям.
 • Якість марки визначається за допомогою семиуровневой шкали, аналогічно з монетами. Відповідно марки за якістю діляться на рівні: нижче середнього, достатній, середній, хороший, чудовий, прекрасний і чудовий.

Крок 9

Чи користується марка попитом

Навіть рідкісна марка в ідеальному стані може не викликати абсолютно ніякого інтересу у філателістів. Найбільшим попитом вважаються марки, присвячені якійсь історичної події і ті, на які ведеться тихе, негласне полювання в колі колекціонерів.

Метод №2

Крок 1

Пошукайте інформацію в довідкових виданнях

Ви можете відстежити історію марки, а також дізнатися її цінність за допомогою спеціальних каталогів або енциклопедій. Найповніші зібрання подібних каталогів можна знайти в бібліотеці або ж в зібраннях як окремих філателістів, так і їх клубів.

Крок 2

Скористайтеся інтернет-ресурсом

Існує чимало сайтів, за допомогою яких можна визначити вартість і унікальність марки.

 • Такі сайти-аукціони як eBay можуть дати вам уявлення про поточну ринкову вартість вашої марки. Переконайтеся, що інформація відповідає дійсності і у вас саме та марка, про яку йде мова на сайті.
 • Деякі інтернет-магазини мають в асортименті тисячі марок. Досліджуючи їх, ви можете знайти ту, яка вас цікавить і таким чином дізнатися її вартість.
 • Пошукайте інформацію на форумах філателістів. Тут ви можете задати ваші запитання професіоналам, знайти покупця або просто поспілкуватися з людьми ваших інтересів.
 • Каталоги марок ви також можете знайти в електронному вигляді на сайтах в інтернеті.

Крок 3

Відвідуйте спеціалізовані заходи

На них ви зможете дізнатися ринкових ціни на різні марки, поговорити з філателістами і дізнатися їхню думку про вашу марці / колекції.

Крок 4

Замовте оцінку своєї марки професіоналу

Професійна оцінка — кращий спосіб знайти оптимальну вартість вашого примірника, яка, як правило, вище ринкової. Дуже часто професійні оцінювачі пропонують послуги дилера, що може значно спростити процес пошуку покупця (за окремий % від угоди).

 • Ви можете отримати рекомендації щодо своєї марки від інших філателістів, дилерів, оцінювачів, з каталогів та енциклопедій. Ще один варіант — звернутися в Асоціацію філателістів, в некомерційну організацію філателістичного суспільства і так далі.

Пізнавальний фільм: Поштова марка

Проигрывать видео

Послуга філателіста

Вам потрібна консультація по філателістичним матеріалам, наш фахівець готовий вам допомогти

Пн — Пт: 9:30 — 18:00

Сб — Вс: Вихідний

хочете

отримати

консультацію

Залиште заявку і з вами обов’язково зв’яжуться

 

Написати

Порада

Філателіста

Незалежно від фактичної грошової вартості вашого примірника, цілком можливо, що ви захочете збирати марки через їх внутрішньої цінності, особливо якщо марка або її дизайн мають для вас особливе значення

Факти

Про поштових марках

У 1930-х роках минулого століття стався колекційний бум, який привів до перевиробництва марок і їх накопичення, що в свою чергу значно знизило ринкові ціни на марки. Другий раз подібний бум стався на початку 1980-х.

Перехід суспільства від звичайної пошти до електронної також вплинув особливий вплив на коливання ринкових цін на марки, так як він значно підняв їх номінальну вартість.

Залишити коментар

або поділитися
на вашій сторінці в соцмережах.

Дякуємо вам за вашу активність .

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.